V poslednej dobe náš počet rastie, čomu sa teším, pretože to znamená viac ľudí, ktorím záleží na našej planéte.

Keď som pred takmer tromi rokmi začínala s vegetariánstvom, najťažšie bolo ustáť nátlak okolia s myšlienkou ,,Sama aj tak nič nezmôžeš! Nedokážeš zmeniť svet!“ I keď som nechcela zmeniť svet a robila som to kvôli sebe (o tom neskôr), po každej ďalšej vete som upadala do väčšej a väčšej bezmocnosti. Mala som pocit, že som naozaj sama. Priznám sa, že som to aj niekoľko krát vzdala.

Teraz aj vďaka sociálnym sieťam vidím, koľko nás naozaj je. Odkedy moju IG nástenku vymenil konzum za rozum, na plastové fľašky sa ani nepozriem, slamka je plnohodnotnou výbavou mojej tašky, a jednoduchšie sa mi kupuje ryžové mlieko i keď je drahšie.

Hľadanie všetkých týchto krásnych duší bolo zložité, keďže konzum, žiaľ, stále pretrváva. Tu ich máš na jednom mieste. Pokiaľ poznáš ďalšie, ktoré šíria dobro, daj nám vedieť do komentárov. 🙂

Weef blog

WEEF

Veronika je mladá češka, s túlavými topánkami, ktorej nie je ľahostajný stav našej planéty. Na jej blogu nájdeš tipy pre čistejšiu planétu, netradičné a dobrodružné výlety ale aj zážitky zo života. Niekoľko článkov má spracované aj vo forme videa (ktoré rozhodne odporúčam pozrieť! 🙂 ).

BlogInstagramYoutbe

 

 

Natália Pažická

Poslednú dobu stále známejšia influencerka. Do povedomia sa dosala hlavne vďaka videu #everyindividualmatters (klik). 

Študentka módy v Amsterdame, kedysi módna maniačka, teraz bojovníčka za Slow fashion.

Momentálne je síce bez aktívneho blogu, no na je IG nájdeš veľa zaujímavých informácií a myšlienok, rovnako aj akcie s EKO zameraním konajúce sa v Bratslave.

Instagram

 

Alexwortex69

Alexwortex69

Alex je žieňa, ktoré buď miluješ, alebo hejtuješ. Očividne nič medzitým nie je. Predsudky preč! Síce ťa nebude bombardovať faktami o mikroplastoch, rozhodne má čo zdieľať. Tiež len pod fotky na Instagram, no jej postoje a vyjadrenia by som si rada prečítala aj dlhšom článku. Okrem toho zistíš, ako sa stravuje Raw vegan, a prečo to vlastne robí. Nedáva do seba chémiu, telo nezaťažuje holením, a má odvahy viac ako ktorákoľvek z nás.

Instagram

 

 

Konvalinka

Čerstvá maturantka, usmievavé slniečko, u ktorého nájdeš zo všetkého trošku.

Okrem toho sa  s ňou môžeš zapojiť každý mesiac do rôznych výziev – zdravšie stravovanie, vytriedenie šatníka alebo začať viac čítať. Na konci mesiaca uvidíš, ako sa jej darilo a v komentároch sa podelíš o svoje skúsenosti.

BlogInstagram 

 

 

 

Zuzstories

V neposlednom rade blogerka ZUZ, ktorá si rozhodne zaslúži viacej pozornosti. Neskutočne krásna, čistá duša, ktorá ti porozpráva o svojich zážitkoch na cestách, predstaví svoj ,,zelený projekt“, pochváli sa krásnymi outfitmi a ukáže, ako robiť bežné veci inak – šetrne a férovo.

BlogInstagram

 

 

 

Ako som už vyššie písala, ak poznáš ďalšie z nás, napíš do komentáru. 🙂

Ja som Jašterka Menny, počas strednej som strávila pol roka zadarmo v zahraničí, dobrovoľničím, cestujem a píšem. Ak si tu nová/ý, pozri si aj iné zaujímavé články:

Sexuálne zneužitie v rodine + čo robiť

Ako precestovať svet zadarmo

Dva týždne na francúzskej farme

Ako začať Zero waste

…. Tak do ďalšieho článku!

 

Prečítaj si aj: