Online zoznamky. Niektorí na nich hľadajú sex na jednu noc, iní zas lásku na celý život. Za používanie Tindru či Badoo sa prevažne hanbíme, no (takmer) všetci tam máme profil. Medzi moje obľúbené voľnočasové aktivity poslednú dobu patrí revízia profilov mojich kamarátov. A taktiež je to môj coping mechanizmus zvládania spoločenských udalostí… Je to divné? Možno. Ale pomáha mi to a je to vtipné? Rozhodne. Každopádne, nie je to také jednoduché ako si môžeš myslieť. Len na Tindri je 7,86 milióna používateľov naprieč svetom. Pri takomto množstve ľudí (aj keď nemáš šancu „stretnúť“ všetkých) sa musíš vedieť odlíšiť a predať. A to ťa teraz naučím.

Predpokladám, že väčšina čitateľov je heterosexuálna, preto rátam so vzťahom muž-žena. Tieto tipy ale môžeš využiť aj ak hľadáš rovnaké pohlavie. Inak vychádzam z vlastných skúseností a z rozhovorov s množstvom ľudí. Sama mám na Tinderi profil už tak 5 rokov, aj keď aktívny užívateľ som bola dokopy len pár mesiacov. Obľúbila som si ho najmä na spoznávanie ľudí v zahraničí, keďže som dlhodobo žila vo Francúzsku, v Belgicku a na Malte. Považujem ho za skvelú pomôcku ako sa spoznať s lokálnymi ľuďmi a nájsť si partiu kamošov.

V článku ti poviem:

 • Aké fotky (a koľko) fungujú na zoznamkách najlepšie.
 • Akým fotkám sa radšej vyhnúť.
 • Čo napísať do svojho profilu + zlé príklady
 • Prvá správa – Ahoj, ako sa máš nefunguje.
 • a ďalšie…

Pozri aj: Zaručené tipy na produktivitu.

Aké fotky? A koľko?

Povedala by som, že čím viac, tým lepšie, ale nie je to úplne pravda. Momentálne ti Tinder dáva možnosť nahrať jednu až deväť fotiek + pripojiť svoj Instagram. Pripájať svoj Instagram moc neodporúčam, ale ak to spravíš, nie je to nič strašné. Mám pocit, že všetky ženy pracujú u FBI a aj tak si do pár minút vedia zohnať všetky informácie ktoré potrebujú. Dôvod, prečo by som to ja nerobila je, že už o sebe „hovoríš“ príliš, a aj keď nemám rada hru na tajomno, v tomto ju podporujem.

Ak príde na počet fotiek v profile, záleží od ich kvality. Ak máš 9 selfies „na jedno kopyto“ kašli na to, stačia dve fotky. Viem, že nie každý má množstvo kvalitných fotiek… Ak sa ti však dlhodobo nedarí získať dostatok zhôd, toto môže byť ten dôvod. Až si budeš profil prerábať, mysli na to, že majú byť rôznorodé.

Prehrab svoj archív, alebo vytiahni von kamoša a nafoťte nasledovné:

 • tvár – klasika, musia vedieť ako vyzeráš
 • celá postava – myslím, že taktiež netreba komentár
 • tvoja záľuba – chodíš rád na túru? Pacni tam foto z vrchola. Varíš? Odfoť svoj výtvor. Máš zaujímavú prácu? Ukáž! Cvičíš? O tom si povieme neskôr…
 • s kamarátmi – veľa ľudí má predsudok, že na online zoznamky chodia iba zúfalci. Ukáž, že ty to nie si.
 • niečo roztomilé – psy, mačky, deti. To je cesta.
 • niečo nezvyčajné – u mňa je to fotka s dravcom či sandboarding na púšti. Daj tam jednoducho niečo, na čo sa dá jednoducho nadviazať konverzácia. A to platí aj pre ženy – ak máš v profile 3 selfies a 4 fotky o zrkadlo, čuduješ sa že dostávaš prvé správy typu „Ahoj, ako sa máš? Popíšeme?“ či „Ty si tak sexi“? Jasné, že takáto „debata“ nebaví ani jedného z vás a presuniete sa k niekomu inému.
 • keď si v koncoch, daj tam meme (obrázkový vtip) – ak máš aspoň dve/tri fotky seba, a nemáš nič nezvyčajné, o čom by sa dalo baviť, daj tam pokojne svoj obľúbený meme. Možno sa na to chytí.

Akým fotkám sa vyhnúť?

Povedala som, že k športu sa ešte vrátime. Chcem sa venovať najmä odhaleným fotkám. Som rada, že ľúbiš svoje telo, a ak hľadáš jednorazovku, držím ti palce. Ak ti však ide o niečo serióznejšie, alebo o kamarátstvo, obleč sa. Ak máš všetky fotky z posilky či z kúpeľne hore bez, pôsobíš dojmom že tvoje telo je stredobodom vesmíru a nemáš iné záujmy.

„Pred piatimi rokmi som sa fotil na vodičák, môže byť?“ Nemôže. Aj keď ti kamoši hovoria, že od základky vyzeráš rovnako, potrebuješ aktuálne fotky. Maximálne dva roky staré. Aj keby si sa veľmi výzorovo zmenil, vždy je lepšie byť sám sebou, ako ponúkať klamlivú reklamu. 😉

Pozri aj: Chceš začať so stanovaním? Pozri čo potrebuješ na noc v lese

Treba popis na zoznamke?

Jedným slovom – treba. Fotky sú fajn, a aj keď práve tie sú najdôležitejšie, dobrý popis osoby ťa vie zachrániť. A aj keď máš teraz možno nutkanie tam napísať celý svoj životný príbeh, nerob to. Ako sa hovorí, keep it short and swet, alebo teda stručné a milé.

Okrem celého životného príbehu treba spomenúť aj iné zlé príklady… Tu ich je zopár:

„Volám sa Darmodej, mám 26 rokov, bývam v Bytči a pracujem ako hasič. Rád hrávam futbal, chodím do prírody alebo na pivo s kamošmi. Teším sa ale, ako budeme spolu sedávať na kopci za dedinou pri západe slnka a piť vínko. Chcem mať 2 deti, ale trom sa taktiež nebránim… <3 Dúfam, že máš rada psíkov, pretože na môjho Benka nedám dopustiť. Momentálne teda býva u mamky kvôli mojej náročnej práci. Ale určite vás rád zoznámim, tak swajpni doprava.“

Čo je na tom zlé? Dlhé, príliš popisné. Máš tri sekundy na upútanie pozornosti. No tie som strávila čítaním tvojho mena a veku, ktorý už aj tak viem. A ten rozprávkový zvyšok, no… Okej, na niekoho to fungovať môže.

Ak máš nad 170 centimetrov, ani sa neobťažuj swajpovať doprava. Chcem ženu, nie žirafu. Taktiež, feministky, vegánky, a iné pochybné stvorenia, nesnažte sa zbytočne.

Čo je zle? Urážaním inej ženy si pozornosť ani lásku nezískaš. Navyše arogantný tón popisu mi tiež príde ako veľký varovný signál.

Dobré príklady popisov na zoznamkách

Keď nad tým tak rozmýšľam, nejaké bonusové body ti dá akýkoľvek popis. No vtipný, chytľavý a s výzvou na napísanie ti dá tých bodov viac. A nie len tie… Pokiaľ ozaj nevieš čo tam dať, tu je inšpirácia niekoľkých popisov na ktoré som narazila ja.

Hľadám niekoho, kto so mnou pôjde kradnúť ceruzky do IKEA. Sám sa hanbím.

*pre zobrazenie celých textov klikni pravým tlačítkom myši a daj zobraziť obrázok v novom okne*

co-napisat-na-tinder anglicky
co-napisat-na-tinder - krátky text

Ak budeš aj naďalej stratený, daj tam nejaký tatkovský vtip na dve vety. Otázku do popisu, odpoveď (koniec vtipu) dostanú až keď budete mať zhodu.

Zopár takých vtipov pre lepšiu predstavu:

 • Why did the skeleton go to the party alone?
  He had no body to go with him!
 • Vieš, že všetky skrutkovače sú vychodňare?
  Bo zaťahujú.
 • Aj tričká chceli kedysi bojovať za svoje práva, no nevyšlo to… Vieš prečo?
  Ich práva boli …potlačené.
 • Ako sa povie „stará mama“ po turecky?
  kebabka.
 • Ktorý herec má najsvalnatejšie namakané nohy v Hollywoode?
  Johnny Drep.
 • Vieš, že si už môžeš poistiť vlastného psíka proti nehodám?
  Volá sa to hau-arijné poistenie.

Zdajú sa ti tieto vtipy hrozné? Máš pravdu, sú… Ale nikto veľké umenie ani neočakáva.

Pozri aj: Ako si nájsť kamarátov v zahraničí?

Čo napísať do prvej správy?

Na toto som sa veľmi tešila! Zabudni na „ahoj, ako sa máš“. Ak nevieš čo je s touto vetou zle, rada ti to objasním. Chodia desiatky až stovky rovnakých správ (minimálne ženám). Tou prvou vetou máš zaujať a rozprúdiť konverzáciu, no takto len zapadneš prachom. Čo čakáš? Že ti napíše „dobre, čo ty“? A čo potom? Čo máme desať rokov? Máš na viac! Taktiež, ak by si sa aj dočkal lepšej odpovede, myslíš že sa ti cudzí človek zdôverí s tým, ako sa skutočne má?

To isté platí aj pri správach „Čo robíš? Si sexi. Ahoj. Aký si mala víkend? Teší ma, ja som Jožko. Môžeme si písať?“ a tak ďalej. Ideál je byť osobný a prísť s nejakou reakciou na jej profil (fotky/popis)… No pokiaľ sa druhá osoba neriadi týmto článkom, a má len pár fotiek (a všetky na jedno kopyto), ťažko prídeš s niečím jedinečným len pre ňu. Kryjem ti chrbát, stačí ak si vyberieš jednu z nasledujúcich správ….

„toto“ alebo „tamto“?

Môžeš použiť klasiku ako pivo či víno, Bulbasaur či Pikachu, kopčeková či točená zmrzlina, kečup na hranolkách alebo vedľa nich? A tak ďalej… No čo tak to viacej okoreniť a dať vybrať medzi dvomi zlými možnosťami?

 • Zistiť dátum svojej smrti alebo príčinu svojej smrti?
 • Hodiť mincou a mať šancu vyhrať 20€ alebo okamžite vyhrať 10€?
 • Nechal by si v miestnosti zažnuté alebo zhasnuté, ak by si vedel, že miestnosť je plná hadov?
 • Radšej by si meškal na dôležité stretnutia 20 minút alebo chodil o 2 hodiny skôr na všetky ostatné?
 • Nájsť mŕtve telo alebo byť svedkom vraždy?
 • Chcel by si radšej hovoriť všetkými cudzími jazykmi, alebo so zvieratami?
 • Je lepšie mať schopnosť zastaviť alebo pretočiť okamih?

Pravda alebo odvaha?

Ďalší z príkladov prvých správ, no zaslúži si viac priestoru. Ako prvé mu/jej napíš len „Pravda alebo odvaha?“. Nech si vyberie čokoľvek, tvoja ďalšia správa bude „Kedy si naposledy plakal?“. Ak si vyberie odvahu, otázka bude „Dokáž tvoju odvahu zodpovedaním…“. To akým spôsobom ti odpovie ti povie všetko čo potrebuješ vedieť o jeho emočnej dostupnosti a vyspelosti – a tak sa môžeš rozhodnúť či vôbec chceš strácať čas…

Prelom ľady

Ale nie taký „výťahovým spôsobom“ typu „to je ale pekné počasie“… Poď na to inak a spýtaj sa niečo, čo by ťa aj skutočne zaujímalo, alebo v tom vidíš potenciál na ďalšiu debatu… Uľahčím ti prácu, tu je zopár príkladov:

 • Čo by si si zobral na opustený ostrov? (môžeš to limitovať na tri veci)

Inak, toto často používam aj ja. Vtipné je, ako sa odpoveď výrazne líši na základe krajiny. Na Slovensku ľudia najčastejšie hovoria lano, oheň a podobné praktické veci, či knihy… Na Malte obsadila suverénne prvé miesto hudba. Repráky, opaľovací krém a fľaša alkoholu. Pokojne môžeme diskutovať o tom, prečo to tak je…

 • Keby si bol zemiak, čo by z teba mal kuchár spraviť?
 • Išiel by si do vesmíru, keby si vedel, že sa už nikdy nemôžeš vrátiť na Zem?
 • Aký najdivnejší darček si dostal?
 • Kde chceš stráviť dôchodok?
 • Dokonči vetu „Bolo by super keby každý…“
 • Čo bol tvoj najväčší detský sen?
 • Keby si mohol svojmu mladšiemu ja niečo poradiť, čo by to bolo?
 • Keby si mohol byť kuchynským spotrebičom, aký by si bol a prečo?
 • Akú najhoršiu prácu si kedy mal? (ako zamestnanie)

Ak máš záujem aj naďalej, nezabudni udržiavať konverzáciu. Doplňujúce otázky na konci každej správy by mali byť samozrejmosť, aby konverzácia nezdochla.

Máš pocit, že tomuto článku niečo chýba? Pokojne ma doplň alebo sa spýtaj dole v komentári. 😉

Prečítaj si aj: